Dzień Rodziny - relacja z uroczystości
W dniu 29 maja 2022 r. (tj. niedziela) świętowaliśmy DZIEŃ RODZINY. W tym dniu odbyło się również uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego. Uroczystości rozpoczęły się w miejscowym kościele , gdzie Ksiądz Proboszcz odprawił mszę św. w intencji rodzin naszej parafii oraz społeczności szkolnej. Po wspólnej modlitwie wszyscy zgromadzili się na placu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Stefana Wyszyńskiego w Obrytem przed nowym terenem sportowym. Obiekt zawiera w swojej przestrzeni boisko do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki oraz bieżnię. Dyrektor placówki powitała gości i przedstawicieli władz samorządowych. W swoim wystąpieniu wyraziła wdzięczność władzom Gminy za podjęcie decyzji i działań, które przyczyniły się do tak nowoczesnego i potrzebnego obiektu. Głos zabrali również zaproszeni goście. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali : Przedstawiciel Delegatury Kuratorium Oświaty w Ciechanowie, Wójt Gminy Obryte, Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Obrytem oraz Ksiądz Proboszcz Parafii św. Jana Chrzciciela w Obrytem.
Wójt Gminy w swoim przemówieniu podkreślił, że w życiu najważniejsza jest RODZINA. Ponadto podziękował Panu Marszałkowi Województwa Mazowieckiego - Adamowi Struzikowi oraz jego współpracownikom za wsparcie finansowe na budowę boiska. Wyraził również nadzieję, że nowy obiekt przyczyni się do rozwoju fizycznego wszystkich dzieci i młodzieży z niego korzystających oraz że stanie się on zachętą do uprawiania sportu i rekreacji przez mieszkańców Gminy.
Przede wszystkim jednak świętowaliśmy Dzień Rodziny. Na najmłodszych mieszkańców czekały liczne atrakcje, między innymi: dmuchane zjeżdżalnie, zamki do skakania, suchy basen z piłeczkami, basen z łódkami na wodzie, bańki mydlane, tatuaże, salon piękności oraz kiełbaski z grilla i słodki poczęstunek.
W ramach wspólnego świętowania odbyły się również rozgrywki sportowe. Zwycięzcom wręczono statuetki oraz medale.
Sponsorami uroczystości byli :
- Zakłady Mięsne Somianka Andrzej Ruciński,
- Piekarnia Iwa – Radosław Wyszyński i Marek Żurawski,
- Klub Seniora w Obrytem,
- Polmlek Andrzej Grabowski,
- Piekarnia Popławy Stanisław Krzyżewski,
- Piekarnia Sławomir Białczak,
- Zakład Mięsny Lenarcik
oraz Pani Anna Pochmara i Pan Krzysztof Krzyżewski.
Wszystkim sponsorom uroczystości składamy serdeczne podziękowania za okazaną pomoc i wsparcie.


