01.09.2025

Informacja w sprawie terminów składania wniosków na Stypendia Szkolne!

Urząd Gminy w Obrytem informuje, że wnioski o przyznanie stypendium szkolnego będą przyjmowane od 1 września 2025 r. do 15 września 2025r.

Stypendium przysługuje uczniom od klasy I szkoły podstawowej do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej niż do ukończenia 24 roku życia.

Stypendia szkolne są pomocą o charakterze socjalnym, w związku z tym miesięczny dochód na członka rodziny nie może przekroczyć 823,00 zł netto.

Stypendium szkolne realizowane jest poprzez zwrot uprzednio poniesionych i odpowiednio udokumentowanych wydatków tj. po przedstawieniu oryginalnych faktur lub uproszczonych rachunków (wystawionych imiennie na rodzica) – potwierdzających poniesione wydatki, z datą od 1 lipca 2025r.

Jeżeli uczeń jest pełnoletni – do wniosku o przyznanie stypendium należy dołączyć upoważnienie wystawione przez pełnoletniego ucznia dla rodzica składającego wniosek
o przyznanie stypendium (upoważnienie musi obejmować swoim zakresem wszystkie formalności związane z ubieganiem się o przyznanie stypendium szkolnego).

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego dla ucznia wraz z odpowiednimi dokumentami należy złożyć w terminie do 15 września 2025 roku w Urzędzie Gminy w Obrytem,
pok. Nr 13, tel. (029) 6499141.

 

Do pobrania:

Wniosek - wzór

Upoważnienie do wniosku