10.06.2023

Ważny komunikat dotyczący zaopatrzenia w wodę

Szanowni mieszkańcy Gminy Obryte.
Od dłuższego czasu wszyscy borykamy się z problemem suszy, który dotknął nie tylko naszą gminę. Monitorujemy na bieżąco sytuację na naszych przepompowniach, zaopatrujących nas wszystkich w wodę. Niestety sytuacja nie ulega poprawie. Mając na uwadze Państwa dobro, podjęliśmy decyzję o czasowym ograniczeniu podaży wody. Jest to sytuacja tymczasowa i przejściowa, ale niestety konieczna dla nas. By była ona jak najmniej uciążliwa dla Państwa, postanowiliśmy o wyłączeniu dostarczania wody w godzinach pomiędzy 15:00 a 18:00.
Trzygodzinna przerwa w ściśle określonych godzinach pozwoli na napełnienia zbiorników z wodą, co zapewni dostęp do wody dla gospodarstw rolnych w wieczornej porze m.in. pojenia zwierząt.
Zdaję sobie sprawę z problemów jakie wystąpią, ale działamy w ten sposób by uniknąć większych kłopotów. Z tego miejsca liczę na Państwa wyrozumiałość oraz zrozumienie sytuacji. Wybrane zostały godziny które mam nadzieję nie będą dla Państwa bardzo uciążliwe, a jednak pomogą nam wszystkim w sytuacji w jakiej jesteśmy. Jednocześnie proszę o oszczędne gospodarowanie wodą. Gdy tylko sytuacja ulegnie poprawie, przywrócimy bieżący dostęp do wody.
Nie każdy ma dostęp do internetu, a to najszybsza droga do poinformowania Państwa o sytuacji. Dlatego też proszę o poinformowanie swoich bliskich, sąsiadów o przerwach które nastąpią.
Liczę na szybką poprawę tej niedogodności, ale też na sygnały od Państwa czy wybrane godziny nie będą uciążliwe dla gospodarstw domowych.
Proszę o takie informacje bezpośrednio do mnie, do naszego Urzędy Gminy, do Państwa Radnych lub Sołtysów. Działamy dla dobra wszystkich naszych mieszkańców.
Wójt Gminy Obryte
Sebastian Mroczkowski